در باز کن ریلی

در باز کن ریلی

در این مقاله قصد داریم با پاسخ به سوالات شما در رابطه با در باز کن ریلی که ممکن است در ذهن عده ای ایجاد شده باشد پاسخگوی نیازهای شما باشیم. امروزه بر خلاف گذشته، فضای ورودی ساختمان تنها محلی برای عبور و مرور نیست. بلکه کاربرد‌های اجتماعی و فرهنگی را هم در بر میگیرد.
به زبان ساده تر در طراحی هر بنا یا ساختمانی اصولی باید رعایت شود که هر مکان را با مکان دیگر متمایز میکند. از جمله : دسترسی آسان به فضای داخلی( مثل ورودی ساختمان ها و آپارتمان) ، ورودی هایی که رفت و آمد بیشتری دارند و به تدریج افراد در آن رفت و آمد دارند ( مثل ورودی های پاساژ ها و مکان های تجاری) ، ورودی هایی که به شکل طاق هستند( مثل خانه های قدیمی یا زورخانه های پهلوانی) .

واضح است که ورود به یک ساختمان، می‌تواند بصورت یک تجربه خاص و متمایز از مشاهده آن ساختمان و بنا (چه در سازه ‌های قدیمی و چه در سازه‌های جدید و پیشرفته) عمل نماید.
دربازکن های ریلی که موضوع مقاله ی ماست شباهت زیادی به کرکره های برقی دارد. اما مسلما در دسته ی کرکره های برقی قرار نمیگیرد و یکسری فرق برای آن میتوان شامل شد که در ادامه چند موردی از آن را توضیح خواهیم داد.

 

                                                                     

 

عملکرد در بازکن ریلی:

در باز کن ریلی یک وسیله بسیار کاربردی و عالی است. مناسب برای ساخت درب اتوماتیک و درب نیمه اتوماتیک بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. تنوع بالای در بازکن های ریلی سبب شده است که مورد استفاده در مکان های زیادی واقع شده و طراحی و تولید شود. شما با مراجعه به بازار و یا حتی یک سرچ ساده با انواع مختلف برندها رو به رو خواهید شد. هر یک از آنها از ویژگی های خاصی پیروی می کنند.

کرکره های برقی و درب باز کن ریلی هر دو این توانایی را دارند تا عمل باز و بسته شدن درب را هم به صورت افقی و هم عمودی انجام دهند. اما فرقی که میتوان بین این دو قائل شد این است که درب کرکره ای برای مکان هایی مانند: پارکینگ و انباری مناسب است. اما در بازکن برقی ریلی را میتوان برای مراکز بزرگ تر مانند: بانک ها، فروشگاه ها و… استفاده کرد
به طور کلی میتوان گفت از کرکره برقی میتوان برای تمامی مکان ها استفاده کرد مثل در ها ، پنجره ، تراس و… اما درب باز کن ریلی برای فضاهایی مناسب است که نیاز به باز شدن درب به شکل ریلی یا کشویی دارند.

از مزیت در بازکن ریلی میتوان گفت که ظاهری عامه پسند و بسیار زیبایی دارند. برای ساخت این وسیله پر کاربرد از متریال با کیفیت استفاده شده است مثل: آلومینیوم.
آلومینیوم به کار برده شده برای ساخت در بازکن ریلی باعث افزایش امنیت آن شده است. علاوه بر امنیت آلومینیوم به کار برده شده می تواند مقاومت و دوام بیشتری در برابر شرایط محیطی از جمله نفوذ آب و گرد و غبار داشته باشد.

در باز کن ریلی

ویژگی مهم درب باز کن ریلی

– سرعت بالا در هنگام باز و بسته شدن
– ایجاد امنیت بسیار بالا
– ضد آب و ضد گرد و غبار
– عدم اشغال فضای زیاد
– قابلیت باز و بسته کردن و یا حمل درب و کرکره با وزن ۱۵۰۰ کیلوگرم
– امکان باز و بسته شدن بیش از ۶۰ بار در طول ۲۴ ساعت
– ایجاد سر و صدای بسیار کم

انواع متنوع درب باز کن ریلی

– درب ریلی اتوماتیک تک لنگه
همانطور که مشخص است، این درب ها فقط دارای یک لنگه طویل هستند. با فشردن ریموت و حرکت دنده درب ریلی به سمت جلو و یا عقب کشیده می شود.

– درب اتوماتیک ریلی دو لنگه
درب های اتوماتیک دو لنگه دارای یک نقطه اتصال مشترک هستند. اینطور که با فشردن ریموت هر دو لنگه به سمت نقطه مرکزی به حرکت در می آیند و درب بسته می شود. یا اینکه هر دوی آنها از نقطه مرکزی فاصله می گیرند و درب باز می شود. معمولا درب های دو لنگه در مقایسه با درب های تک لنگه کارایی بیشتری دارند زیرا سریع تر باز و بسته می شوند و امکان تردد را فراهم می آورند.

در باز کن ریلی

درب اتوماتیک ریلی چه ویژگی هایی دارد؟

– قابلیت تردد نامحدود
– برای استفاده در های عریض و سنگین
– درب اتوماتیک ریلی سرعت بالا
– دارای حداقل صدا و حداکثر توان
– قابلیت نصب باتری های ذخیره سازی جهت کارکرد در صورت قطع برق

سوالات متداول

آیا در بازکن برقی در زمان قطع برق هم کار میکند؟

اگر بتوان دستگاه را به باطری یا یو پی اس وصل کرد. بسته به توان دربازکن های ریلی میتوان باز یا بسته شان کرد.
اما اگر موفق به این کار هم نشدید باید از شیوه ی دستی کمک بگیرید.

سر و صدای این دستگاه چگونه است؟

با توجه به نوع طراحی و نوع جنس و غلطک ها ، بسیار نرم و بی صدا عمل میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *